UA-107727865-1

Мотивація в три слова

12:12 23.02.2022

Американський автор книг Гарі Вайнерчук, сказав фразу, яку варто повторювати собі кожного дня. Найкраща мотивація - ти не вічний. Щоб використати всі свої можливості - всього одне життя, а втративши це - іншого шансу не буде.

У кожного з нас відстежуються скарги, що все у моєму житті не так: не та робота, не те діло. Замість бідкання перейдіть до дії! На даний момент, досить багато стурбованих людей щасливим життям інших, не зважаючи на свій соціальний статус та стан в цілому. Але перед тим, задумайтесь, ви самі робите щось для успіху? Якщо розбирати мотивацію в цілому, для кожної людини - це є психологічною потребою і прагнення чогось кращого: кращого життя, кращого матеріального статусу, почуття самозадоволення - це є головною відмінністю людей від інших істот.

Розберемо саме слово "мотивація" (від лат. movēre "рухати") - спонукання до дії. Тобто саме слово несе у собі прагнення вдосконалення. На даний час люди діляться на 2 типи: 1. Люди, які розуміють, до чого вони прагнуть і мають чітке уявлення про кінцевий результат - більш мотивовані ніж інші. Ці дії призводять їх до очікуваного результату. На таких людей завжди можливо покластися і бути впевненим, що доручене їм завдання або робота буде зроблена. 2. Люди, які скаржаться на все і в результаті їхніх же помилок і не прагнення бути кращими, звинувачують в цьому все навколо. Зазвичай такі люди невпевнені в собі, що не мають уявлення про майбутнє.

Теорія потреб Макклелланда

Американський психолог Девід Макклелланд розробив свою теорію ще в 40-ві роки. Вчений вважав, що всі людські потреби можна поділити на три групи: • потреба у владі • потреба в успіху • потреба у причетності Для людей з потребою у владі важливим є почуття, що вони можуть контролювати інших. Саме прагнення влади буде їх основним мотиватором у всьому, що вони роблять. Для другої групи важливо досягти успіху: вони завжди ставлять перед собою складні завдання та наполегливо їх виконують. Їх мотивують перемоги, якісні показники роботи, похвала та визнання з боку інших. Люди з потребою в причетності хочуть бути частиною групи, для них важливо будувати добрі стосунки з оточенням, мати близьких друзів та подобатися.

Якщо після цієї інформації у вас виникло питання: Що допоможе підвищити мотивацію? - Припиніть себе демотивувати і забирати енергію в себе. - Сфокусуйтесь на своїх сильних сторонах та успіхах. Згадайте, коли ви робили те, що подобається, або коли ви ставили реалістичні завдання та приходили до важливих результатів. - Святкуйте навіть маленькі перемоги, щоб прийти свого часу до більшої. - Допомагайте іншим. Дивно, але зростання мотивації часто відбувається тоді, коли ви допомагаєте іншим. Так що якщо ви хочете, щоб енергії вистачило на довгий шлях, краще поєднати з кимось зусилля та підтримувати один одного. Цю тему можливо продовжувати нескінченно. Але завжди пам’ятайте для самого себе: “Мотивація три слова” - Я зможу все!