UA-107727865-1

ЧОМУ ШАХИ ВВАЖАЮТЬ СПОРТОМ?

12:06 23.02.2022

Досить поширене питання: “Чому шахи займають позицію спортивної гри? Що в них спортивного?”. У всіх стереотип того, що спорт - фізична сила, але ж вона може бути й інтелектуальною.

Призначення у спорті є проявленням власного “Я”, результат і досягнення вершин. Та основа цього всього тренування, розвиток фізичного та інтелектуального стану, прояв себе, стійкість у різних ситуаціях. Шахи спокійно можна визнавати спортом, аргументація досить підходить до цього питання. Але більшість вважає інакше.

Культура шахів розпочалась ще в V-VI століттях в Індії, гра була під назвою чатуранга. Четверо гравців мали дошку поділену на 64 клітинку, сучасний варіант має 32 та два суперника. Можна вважати цю гру предком шахів. Сучасний варіант став актуальним в 1475 році, при зміні правил та корекції фігурних понять. Популярність гри набула у Лондоні та Парижі, де партії відбувались в кафе, місцем започаткування шахів, як інтелектуального проведення часу вважається “Кафе де ля Режанс”. Для початку гри в шахи треба вивчити правила. На перший погляд може здатися, що вони доволі прості, але насправді потрібно докласти чимало зусиль, щоб навчитися грати. Починаючи з складних комбінацій, прорахунком кожного ходу та закінчуючи стилем партій (різні захисти, які можна знайти у посібниках). Шахи розвивають творче мислення, інтелект та поліпшують пам’ять. Тут важливим є правильне ухвалення рішення, а також відповідь за них. У даному спорті основне місце займає тактичне мислення, яке впливатиме на результат поєдинку.

Саме гра за дошкою дає розвиток установки «спочатку подумай, потім роби», покращення особистого мислення та логіки, накопичення та використовування інформації, вміння розраховувати час і його використання. шахах встановлене обмеження часу, яке змушує продумувати хід швидше та чіткіше формулювати послідовність дій.